ALARM! – 24.10.2018 – Ćwiczenia dotyczące instalacji gazowych w Świeciu…

W środę 24.10 udaliśmy się na ćwiczenia dotyczące działań na instalacjach wysokociśnieniowych sieciach gazowych. Pierwsza część to teoria dotycząca działań na uszkodzonych rurociągach gazowych, a druga część to praktyka. W tej drugiej części każdy z zastępów przećwiczył bezpieczne podejście do stanowiska, które symulowało pożar ulatniającego się gazu i bezpieczne zakręcenie zaworu na sieci gazowej. W ćwiczeniach brały udział zastępy z powiatu świeckiego (KP PSP Świecie, OSP Ratownik, OSP Przechowo, OSP Gruczno, OSP Wałdowo) oraz z powiatu tucholskiego zastęp JRG Tuchola oraz OSP Bysław. Łącznie w ćwiczeniach brało udział 50 strażaków.  Obserwatorami ćwiczeń byli m.in. Komendant Powiatowy PSP w Świeciu bryg. Piotr Tkaczyński, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu bryg. Marek Rusoń oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi mł. bryg. Arkadiusz Kroll.

zdarzenie nr 63/2018

zdjęcia: mat. własne oraz PSP Świecie