ALARM! – 27.05.2023 – Pożar budynku mieszkalnego

W sobotnie przedpołudnie zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w miejscowości Sucha. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy cały budynek w ogniu i zaczynające działania jednostki ze Suchej i Lubiewa. Niezwłocznie przystąpiliśmy również do działań. Bezpośrednim zagrożeniem były dwie butle z gazem znajdujące się w budynku. Zostały one natychmastowo wyciągnięte z budynku i schłodzone.
Kolejnym problemem podczas gaszenia tego pożaru była niewystarczająca ilość wody jaką zapewniał pobliski hydrant.
Dlatego decyzja o zadysponowaniu tak licznych sił i środków.
Niestety drewniany budynek spłonął doszczętnie.
Nasze działania zakończyliśmy po ponad 3 godzinach. Na miejscu pozostały jeszcze zastępy z Lubiewa i Suchej.
📆 27.05.2023, godz. 11:30
⚠️ Pożar budynku mieszkalnego
🚒 GBA OSP Bysław, GCBA i GBA OSP Lubiewo, GLM OSP Bysławek, GBA OSP SuchaGCBA JRG Tuchola, GCBA OSP Cekcyn, GBA OSP Minikowo, 2xGBA OSP Świekatowo, GBA OSP Zalesie Królewskie, GLM OSP Lubana-Lipiny, ZRM, policja Służba leśna, SLOp PSP Tuchola
🚨21 /2023