Ćwiczenia z ratownictwa lodowego i wizyta morsów…

W niedzielne popołudnie grupa JOT OSP Bysław udała się na plażę nad jeziorem Bysławskim w celu przygotowania przerębla dla  morsów ze Śliwic i Cekcyna, a przy okazji przećwiczyć elementy z ratownictwa lodowego. Po wycięciu przerębla i zabezpieczeniu miejsca przystąpiliśmy do krótkiego przypomnienia elementów z ratownictwa lodowego:

  • pomoc poszkodowanemu za pomocą rzutki
  • podejście do poszkodowanego, wyciąganie poszkodowanego z wody za pomocą sań lodowych, drabiny nasadkowej, żywego ratownika w wodzie
  • przypomnienie podstaw asekuracji, węzłów ratowniczych itp.
  • omówienie zasad pierwszej pomocy w takich przypadkach.

Po naszych ćwiczeniach do akcji przystąpili członkowie klubu morsów ze Śliwic, a wspierali ich koledzy z Cekcyna. Naszym zadaniem w tym czasie było zabezpieczenie terenu oraz ewentualne zabezpieczenie medyczne imprezy.

Po intensywnej rozgrzewce grupy morsów zapełnił się  przygotowany dla nich basen.  Po wszystkim zabezpieczyliśmy”przerębel” i  zgromadziliśmy się przy wspólnym ognisku, kiełbaskach i herbacie.