Festyn „Bezpieczne Wakacje” za nami…

W sobotę 7 lipca punktualnie o godz. 15:00 na plaż w Bysławiu rozpoczął się organizowany przez OSP Bysław festyn plenerowy pn. „Bezpieczne Wakacje 2019”.

Celem imprezy było propagowanie bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą, podczas letnich wypraw, zabaw. Dodatkowo w czasie imprezy promowano numer ratunkowy 112, prezentowano na czym polega praca służb mundurowych tj. Polskie Wojsko, WOPR, Policja oraz OSP. Na terenie plaży każda z tych służb wystawiła  swoje stanowisko, prowadzono prelekcje o bezpieczeństwie, a także przeprowadzano pokazy związane z ich działalnością ratowniczą. Uczestnicy mogli skorzystać z symulatora zderzeń, przekonać się jak wygląda świat przez narko i alkogogle.  Wszyscy chętni mogli również skorzystać z dmuchanego zamku, przejażdżek motorówką oraz na dmuchanym bananie ciągniętym za łodzią motorową. Animatorki z BCKiP Lubiewo oraz druhny z OSP Bysław przeprowadzały rozmaite konkursy z nagrodami dla najmłodszych w strefie animacji.

Druh Krzysztof Glazik z firmy Z. U. P. „Marszałek” przeprowadził warsztaty dla najmłodszych podczas których chętni adepci pożarnictwa mogli się sprawdzić w gaszeniu pożaru domku i ratowaniu uwiezionego tam misia. To wszystko w specjalnych ubraniach, kaskach oraz ze specjalnym sprzętem gaśniczym. Następnie dla nieco starszych druh Krzysztof przeprowadził warsztaty z gaszenia rozmaitych substancji za pomocą gaśnic oraz sprzętu podręcznego.

Podczas całego czasu trwania festynu uczestnicy mogli skorzystać z pysznego jadła w postaci przysmaków z grilla, smacznej grochówki oraz popkornu i cukrowej waty. Najmłodsi zostali obdarowani talonami na pyszne lody.

Należy wspomnieć, że festyn miał jeszcze jeden ważny cel. Podczas całego czasu trwania imprezy wolontariusze z naszej jednostki zbierali do puszek datki, które będą przeznaczone na zakup nowego samochodu ratowniczego dla naszej OSP. Uzbierana kwota to: 1875,00 zł.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia organizacji festynu, a także dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy poprzez swoje wpłaty przybliżyli nas do upragnionego celu, czyli zakupu nowego samochodu.

Sam festyn nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie finansowe Urzędu Gminy Lubiewo oraz sponsorów. Dziękujemy!!!