I Wojewódzkie Manewry Ratownicze „Zalesie 2017” za nami…

W kwietniowy weekend dwie nasze drużyny uczestniczyły w "I Wojewódzkich manewrach Ratowniczych – Zalesie 2017". Manewry odbywały w dniach 22-23 kwietnia na terenie ośrodka wypoczynkowego w Zalesiu koło Chełmży. Nasz powiat reprezentowały dwie drużyny wywodzące się z naszej OSP. Była to drużyna seniorów, która rywalizowała w zawodach w kategorii straże pożarne/WOPR/policja/straż miejska oraz druga drużyna – drużyna MDP, która uczestniczyła w kategorii młodzieży szkolnej. Podczas dwudniowej rywalizacji uczestnicy musieli się zmierzyć z 10 stacjami (scenkami), na których pomocy medycznej trzeba było pomóc osobom, które ulegały rozmaitym zdarzeniom i sytuacjom. Ratownicy zmagali się z: wypadkiem motocyklowym i samochodowym, osobą porażoną prądem, osobą podtopiną, upadkiem z wysokości, ofiarą pożaru (poparzenia) i napadu (rana kłuta), ewakuacją osoby z zadymionego pomieszczenia, amputacją kończyny czy zadławienia u dziecka oraz wsparcia psychicznego poszkodowanym.

W wyniku rywalizacji młodzieżowej drużynie udało się zająć III miejsce, a drużynie seniorów niestety przyszło miejsce poza podium (pierwsze koty za płoty).

Naszym podstawowym celem nie była wygrana, lecz sprawdzenie się w rozmaitych sytuacjach, w których potrzebna jest pomoc medyczna, praca w zespole i stresie. Uważamy, że bogatsi o nowe doswiadczenia i umiejętności, będziemy mogli jeszcze lepiej w prawdziwych sytuacjach udzielać potrzebującym pomocy…

Media o tym wydarzeniu: