Pierwsze spotkania MDP w nowym roku szkolnym…

W sobotę 30 września odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie MDP Bysław. Do naszych szeregów dołączyły nowe osoby. Podczas pierwszych zajęć zapoznaliśmy nowe osoby z remizą, czyli drugim domem strażaków ochotników, a także omówiliśmy jakimi samochodami dysponuje nasza jednostka i kto jest kim w naszych szeregach. Na sobotnim spotkaniu młodzi adepci mieli mozliwość zapoznania się ogólnie  ze sprzętem znajdującym się na GBA MAN (dla starszych było to małe przypomnienie) oraz z szybkim natarciem (niektórzy nie wyszli sucho z tych zajęć laugh).

W piątek 6 października na kolejnym spotkaniu omawiane były węże strażackie: ich budowa, przeznaczenie. Po teorii przyszedł czas na praktykę – ćwiczyliśmy rozwijanie i zwijanie węży na rozmaite sposoby.