Pomoc w rozprawieniu się z zimą…

We wtorkowe popołudnie uczestniczyliśmy w zabezpieczeniu  pierwszego pochodu na przywitanie wiosny, który odbył się pod kierownictwem Izabeli Kotlęgi z bysławskiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubiewie przy współudziale sołtysa sołectwa Bysław p. Wojciecha Słupińskiego, Mażoretek Bysławskich oraz Frantówek Bysławskich.

Druhowie z OSP Bysław nie tylko zabezpieczali trasę barwnego korowodu, który otwierały Bysławskie Mażoretki, ale także przyczynili się do spalenia kukły zimy podkładając pod nią ogień (oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad BHP). Kukła spłonęła przy śpiewie Bysławskich Frantówek. Po tej ceremonii miały miejsce gry i zabawy dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowane przez p. Izę.

 

Nagłówkowe zdjęcie oraz więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na stronie tucholanin.pl

foto: Zuza Kasprzyk