Pożar stolarni w Tucholi…

We wtorkową noc zostaliśmy zadysponowani jednym zastępem do pożaru stolarni na ul. Chojnickiej w Tucholi. Na miejscu działało 12 zastępów straży pożarnej.

Tak relacjonuje akcję Tygodnikowi Tucholskiemu dowódca JRG Tuchola Krzysztof Łangowski

„Pożar zaczął się w budynku stolarni, zagrożone były przyległe mieszkania w budynku zwartej zabudowy ze stolarnią. Tam zagrożenie było największe, zwłaszcza, że w środku znajdowały się piecyki z butlami gazowymi, które jak najszybciej wynieśliśmy. Podjęliśmy na początek przede wszystkim obronę obiektów zagrożonych. Ewakuowaliśmy 4 mieszkańców, jeden z nich – mężczyzna doznał złamania stawu skokowego. Stało się to prawdopodobnie, gdy samodzielnie próbował opuścić teren zagrożenia. Trzy pozostałe osoby, dzieci i osoba starsza, wyszły z zagrożonego mieszkania – w którym przez pożar już pękały szyby – przez okno na niewielki daszek. Stamtąd zostały ewakuowane. „