Przedszkolaki i Pierwszoklasiści na wycieczce w OSP Bysław.

Na przełomie września oraz października bieżącego roku Ochotniczą Straż Pożarną w Bysławiu odwiedziły dzieci z Przedszkola ”Borowiacka Tęcza” oraz ”Pierwszoklasiści” najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Bysławiu. Podczas pobytów najmłodszych pokazano wnętrze Strażnicy, a także w pełnej i lśniącej krasie zaprezentowano wozy bojowe oraz sprzęt będący na ich wyposażeniu. Najmłodsi zapoznali się z zawodem strażaka i czym ta grupa mundurowa się zajmuje. Bysławscy strażacy zaprezentowali się w umundurowaniu koszarowym, bojowym i oczywiście na galowo aby każdy maluch wiedział jak wygląda strażak i czym umundurowanie się różni. Omówiono zasady zachowania się w przypadku powstania zagrożenia, pod jaki numer alarmowy należy zadzwonić aby powiadomić służby ratownicze i jak w bezpieczny sposób ewakuować się z zagrożonego miejsca. Uwieńczeniem wycieczek w Bysławskiej Strażnicy były liczne wspólne zdjęcia.

Pogawędki wygłosili: Wysocki Jan, Urban Michał, Kutowska Monika, Ostrowicki Marcin, Glazik Krzysztof, Smoleń Marcin.

Materiał przygotował: Krzysztof Glazik.