Relacja z festynu „Bezpieczne Wakacje 2022”

W pierwszą niedzielę wakacji tj. 26 czerwca 2022, strażacy z OSP Bysław zapewnili moc atrakcji dla wszystkich, którzy w ten dzień przybyli nad jezioro Bysławskie. Punktualnie o godz. 15:00 wystartował festyn „Bezpieczne Wakacje 2022”.

W czasie tego wydarzenia uczestnicy mogli:

• wysłuchać najróżniejszych prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji (szczególnie na wodzie)
  • przeszkolić się w udzielaniu pierwszej pomocy
  • dowiedzieć się jak wezwać pomoc
  • spróbować swoich sił jako strażak: w gaszeniu pożaru, ewakuacji osoby z zadymionego pomieszczenia
  • zobaczyć różne domowe techniki gaszenia różnych sprzętów i substancji (trenażery)
  • oznakować swój rower przez policję
  • uczestniczyć w rozmaitych konkursach z nagrodami
  • bezpłatnie skorzystać z dmuchańca i symulatora dachowania
  • przepłynąć się łodzią motorową OSP Bysław
  • skosztować potraw ze stoisk gastronomicznych (grochówka, ciasto, wata cukrowa)

Podczas festynu zaprezentowana została nowo zakupiona przez strażaków z OSP Bysław łódź ratownicza, a na sam koniec przygotowano niespodziankę w postaci seansu filmowego. W plenerowym kinie pod chmurką można było zobaczyć film pt. „Na rauszu”.

Festyn mógł się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Lubiewo, a także dzięki osobom i instytucjom:
☑️KAEMDE – Krzysztof Dereszyński
☑️ZPUH JK Miłosz Kiedrowski
☑️Grupa Eko-Tank
☑️Bank Spółdzielczy w Koronowie oddział Lubiewo
☑️Firma „Marszałek” – Krzysztof Glazik
☑️Sołtys wsi Bysław wraz z Radą Sołecką
☑️ GS Samopomoc Chłopska Pruszcz
☑️Anna i Andrzej Myszkowscy
☑️Daria i Kamil Ossowscy
☑️Dawid Krzyżalewski
☑️Dorota i Waldemar Jankowscy
☑️Joanna i Rafał Jankowscy (Drew-MET)
Nieodzowne w przygotowaniu festynu było również zaangażowanie:
☑️KGW Bysław
☑️ kujawsko-pomorski WOPR
☑️Policja Tuchola
☑️Art-Med Marian Kulczyk
☑️Numer alarmowy 112
☑️BCKiP Lubiewo
☑️no i oczyswiście wszystkich członkó OSP Bysław!
W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ!!!
Fotorelacja z tego wydarzenia: