Nasi ratownicy wspomagali „Turniej Młody Ratownik”…

W środę 22 maja grupa naszych ratowników wraz z przedstawicielami innych służb – policji, strażaków z PSP stanowili obsadę sędziowską na poszczególnych stacjach (scenkach) w ramach III turnieju Młody Ratownik organizowany przez Szkołę Podstawową w Bysławiu. Nasza jednostka była współorganizatorem tego wydarzenia.

W turnieju udział wzięły drużyny szkolne z następujących miejscowości: Bysławia, Cekcyna, Lubiewa, Lińska, Tucholi (SP nr 3) i Żalna. Młodzi ratownicy, oprócz wiedzy teoretycznej, musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w następujących sytuacjach: złamanie otwarte po upadku z roweru, użądlenie przez owada, wbity przedmiot w palec, porażenie prądem, RKO z użyciem AED.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – SP w Bysławiu
II miejsce – SP w Lubiewie