ALARM – 18.08.2017 – Usuwanie powalonych drzew…

Po usunięciu zalania w Bysławku otrzymaliśmy dyspozycję z PSK w Tucholi o powalonych drzewach na linie energetyczne w Sokolu Kuźnicy, które dodatkowo wisiały nad jedyną drogą prowadzącą do ośrodka wczasowego i gospodarstw rolnych. Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że drzewa leżą w dwóch miejscach na linii średniego napięcia oraz na drodze leży także słup telegraficzny. Po rozpoznaniu dowódca orzekł, że bez podnośnika nie uda się ich usunąć. Z PSK w Tucholi zadysponowano nam podnośnik oraz zawiadomiono energetykę. Po przyjeździe energetyki i podnośnika przystąpiliśmy do usuwania drzewa z linii.

Następnie wykorzystując zadysponowany sprzęt udaliśmy się do miejscowości Minikowo również w celu usunięcia z linii drzewa. Przy okazji panowie z pogotowia energetycznego połączyli zerwane linie i na tym odcinku przywrócili prąd. Po tych działaniach wróciliśmy do remizy.

Bardzo serdecznie chcemy w tym miejscu podziekować za okazaną pomoc i współpracę chłopakom z JRG Gorzów Wielkopolski oraz panom z ENEi z posterunku w Tucholi.