ALARM! – 29.03.2019 – Pożar składowiska z odpadami…

W piątek w godzinach wieczornych ok. godz. 19:00 na terenie składowiska odpadów komunalnych pod Tucholą wybuchł pożar. Paliły się odpady zmieszane, a także drzewostan znajdujący się nieopodal. Na miejsce udały się znaczące siły i środki z terenu powiatu tucholskiego. Zadysponowana została również nasza jednostka o godz. 20.20. Na miejscu wsparliśmy pomocą działające już jednostki. Ratownicy w aparatach udali się na odcinki bojowe, natomiast nasz samochód z kierowcą i dowódcą pełnił zadanie dowożenia wody z hydrantu do cysterny. W akcji ratowniczej działania strażaków z powiatu tucholskiego wsparła także cysterna z JRG3 Bydgoszcz oraz samochód z kontenerem do napełniania butli do aparatów ODO. Na miejscu był także oficer operacyjny z KW w Toruniu. W kulminacyjnym momencie w działaniach brało udział ponad 20 zastępów PSP i OSP, na które składało się ok. 90 ratowników. Ze względu na głębokość sterty śmieci działania trwały całą noc i poranek. Na szczęście nie wzmógł się wiatr, który i tak utrudniał działania ratownicze.

Na miejscu oprócz strażaków pojawiali się m.in. szefowie wysypiska i PK, burmistrz, urzędnicy miejscy, starosta, przedstawiciele zarządzania kryzysowego, policja.

Nasz zastęp został wycofany do koszar po godzinie 1 w nocy.

zdarzenie nr: 16/2019

źródło zdjęć: materiały własne, portal tygodnik.pl (Piotr Paterski), portal bydgoszcz998 (Marcin Zapora, Kasia Meger)