Nasze dziewczyny z MDP z sukcesem w powiatowych eliminacjach OTWP…

Dzisiaj, 4 kwietnia w Nadleśnictwie Trzebciny odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: klasy 1-6, 7,8 i III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do eliminacji powiatowych w poszczególnych kategoriach dostali się zwycięzcy eliminacji gminnych. Gminę Lubiewo reprezentowały:

  • Roksana Gaca – I kategoria
  • Mirela Łepek – II kategoria
  • Martyna Słupińska – III kategoria

Przebieg turnieju był podobny do etapu gminnego, czyli na początku uczestnicy rozwiązywali test, a następnie najlepsze trzy osoby z każdej kategorii przechodziły do finału, gdzie odpowiadali ustnie na pytania komisji składającej się z oficerów PSP.

W efekcie końcowym zmagań nasi reprezentanci osiągnęli następujące wyniki:

  • Roksana Gaca – V miejsce
  • Mirela Łepek – I miejsce
  • Martyna Słupińska – II miejsce

Bardzo cieszy nas postawa Mireli Łepek i Martyny Słupińskiej, gdyż oboje należą do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (uczestnictwo w zajęciach przyniosło oczekiwany efekt).

Oboje reprezentować będą naszą gminę, powiat i naszą straż na etapie wojewódzkim.

Jeszcze raz gratulujemy!

źródło foto: mat. własne, Tygodnik Tucholski