Ćwiczenia w doskonaleniu technik w ratownictwie wodnym…

Zastęp z naszej jednostki uczestniczył w sobotnie przedpołudnie (5.08.2017) w warsztatach doskonalących umiejętności w ratownictwie wodnym (rzecznym) w Świcie (koło Piły-Młyn) na rzece Brda.  Wybrano to miejsce na ćwiczenia ze wzgledu na silny nurt wody. Poruszane były następujące zagadnienia:

  • doskonalenie umiejętności pływania łodzią wiosłową;
  • prawidłowa asekuracja ratowników;
  • podejmowanie poszkodowanego z wody za pomocą łodzi wiosłowej;
  • podejmowanie poszkodowanego z wody z wykorzystaniem zespołu ratowników (bez łodzi);
  • opanowanie umiejetności w posługiwaniu się rzutkami i kołem ratunkowym;
  • ewakuacja poszkodowanego z wody i podstawy pomocy medycznej poszkodowanemu.

Po zajęciach odbyło sie podsumowanie, którego dokonali dowódcy JRG Tuchola kpt. Lech Różycki i mł. kpt. Michał Pakowski. W szkoleniu uczestniczyły jednostki: JRG Tuchola, OSP Gostycyn, OSP Cekcyn, OSP Śliwice, OSP Raciąż i OSP Bysław.

Po zajęciach wszyscy wspólnie usiedli przy ognisku i kiełbasce.