Kolejna wymiana polsko-niemiecka naszej MDP…

Wymiana polsko-niemiecka naszej MDP odbyła się między 23 a 30 lipca. W tym czasie dokonywała się integracja między młodzieżą z Lűbtheen i Bysławia. Wspólnie wypoczywaliśmy w miejscowości Lubbenau, gdzie w ciągu tygodnia nocowaliśmy pod namiotami, braliśmy udział w zabawach integracyjnych oraz poznawaliśmy swoich zachodnich rówieśników.

Po dotarciu na miejsce (23 lipca) zaskoczyła nas piękna pogoda, bliska obecność rzeki, zadanie rozłożenia namiotów oraz wszechobecne KOMARY, z którymi dzielnie staraliśmy się walczyć. W pierwszy dzień obozu (24 lipca ) wspólnie wyruszyliśmy na spływ kajakowy po rzece Spreewie, która z obu stron otaczała obozowisko. W drugim dniu (25 lipca ) obchodziliśmy urodziny Asi Chabowskiej (100 lat !!! laugh) i z powodu złej pogody wyruszyliśmy na pobliski basen z pingwinami. W środę (26 lipca) zwiedzaliśmy zabytkowy most wydobywczy zwany F60. Po przyjeździe zaskoczyliśmy niemiecką grupę naleśnikami z jabłkami. Tego dnia pogoda również nam nie sprzyjała, a w nocy czekała nas akcja ratowania bagaży przed zalaniem. W czwartek nasze umiejętności oraz sprawność zostały sprawdzone w parku linowym Kletterwald w Lűbben. Następnego dnia zwiedziliśmy urocze miasteczko Lűbbenau obok którego stacjonowaliśmy, po czym wieczorem wspólnie odpoczywaliśmy grillując. W leniwą sobotę odwiedził nas prezes OSP Bysław wraz z małżonką. Wspólnie pojechaliśmy nad jezioro oraz spędziliśmy wieczór przy pożegnalnym grillu. W ostatni dzień (30 lipca) zaprzyjaźnione grupy złożyły namioty oraz pożegnały się.

W drodze powrotnej do naszej miejscowości, zatrzymaliśmy się przy 36 metrowej figurze Jezusa Chrystusa w Świebodzinie, który usytuowany jest na16 metrowym wzgórzu.  Skąd po obiedzie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Cała wymiana przebiegła pomyślnie, dzięki dobrej organizacji wyjazdu oraz opiekunom stacjonującym z nami na obozie. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych takich wyjazdów!

Redagowała Zosia Zakryś

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów uczestników wymiany…