Mamy 4 nowych strażaków-ratowników

W dniu dzisiejszym 30.06.2020 roku w komendzie PSP Tuchola odbył się egzamin końcowy kursu podstawowego strażaków ratowników OSP. W egzaminie uczestniczyli kandydaci na strażaków-ratowników z całego powiatu tucholskiego.W śród nich było czterech członków naszej jednostki. Druhny i druhowie kurs rozpoczęli już w lutym, ale ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, egzamin mógł odbyć się dopiero teraz.

Egzamin przeprowadziła komisja egzaminacyjna w składzie:

• mł. bryg. Józef Dunajski,
  • mł. bryg. Mirosław Januszewski,
  • kpt. Maciej Sobiechowski,
  • asp. sztab. Wiesław Anhalt.

Egzamin przeprowadzono na zasadach określonych w Programie Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników OSP z 2015 r., który składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to test jednokrotnego wyboru składający się z trzydziestu pytań z zakresu przewidzianego w programie szkolenia. W części praktycznej słuchacze musieli wykazać się wiedzą w zakresie:

• obsługi i znajomości sprzętu mechanicznego,
  • obsługi i znajomości sprzętu ochrony układu oddechowego,
  • obsługi sprzętu gaśniczego,
  • znajomości technik wykorzystywanych podczas gaszenia pożarów wewnętrznych,
  • obsługi i znajomości sprzętu hydraulicznego,
  • znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Gratulujemy wszystkim pozytywnie zdanego egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Nowymi ratownikami w naszej jednostce są:

• dh Halina Dziewiątkowska
  • dh Jacek Lewandowski